- Komerční sdělení -zpravy
- Komerční sdělení-magazín

Třináct žen, které se rozhodly jít proti proudu a úplně se vzdali vlasů

spot_img

Některé dámy neváhaly jít dohola kvůli filmové roli, jiné si na holé hlavě postavily svou image.

 1. Demi Moore
  Herečka si oholila hlavu pro známý film Ridleyho Scotta z roku 1997 – G. I. Jane. O několik let později se vyjádřila, že to mělo na lidi v jistém smyslu přitažlivý efekt: „Mnoho z nich se mě chtělo dotknout. ? Jako bych byla výstavní kus, který si mohou přijít ohlédnout.“
 2. Natalie Portman
  Fanouškům ukázala, jak vypadá bez vlasů ve filmu V for Vendeta. Nechala si je ostříhat přímo ve filmu ve scéně, která byla pro její postavu velmi traumatická. Herečka však ve skutečnosti ocenila možnost chvíli chodit po světě bez vlasů a označila to za šťastné rozhodnutí.
 3. Amber Rose
  Americká modelka a bývalá striptérka známá zejména vztahem s raperem Kayne Westem udělala ze svých odbarvených blond vlasů v délce pouhých pár milimetrů své poznávací znamení. Svojský styl nezměnila už 15 let a tvrdí, že ji inspirovala zpěvačka Sinead O’Connor, přiznává však, že její vlasy vyžadují příliš častou péči, barvení a zastřihování.
 4. Cara Delevingne
  Herečka a modelka veřejnost překvapila, když se před několika měsíci objevila s holou hlavou. Tento radikální rok pořídila pro snímek, ve kterém hraje ženu trpící rakovinou a prožívá svůj poslední rok života.
 5. Sinéad O’Connor
  K image irské zpěvačky neodmyslitelně patří vlasy „na ježka“. Vstoupila s nimi do hudebního byznysu už v 80. letech. Podle jejích slov tehdy bylo těžké být ženou v této branži a jakmile její manažeři a producenti navrhli, aby si je nechala narůst co nejdéle a aby nosila minisukně, okamžitě zašla na truc k holiči.
 6. Jessie J
  Britská zpěvačka si oholila hlavu v roce 2013. Učinila tak pro charitu Comic Relief, aby pro ni získala peníze. Look bez vlasů si Jessie J udržovala ještě nějaký čas, nechala se bez nich vyfotit i na své album a znovu si je oholila v roce 2015, kdy procházela rozchodem s partnerem.
 7. Cate Blanchett
  Vlasové kreace už vyzkoušela mnohé, ale asi nejzásadnější změnu Cate Blanchett podstoupila, když si ve filmu Heaven z roku 2002 oholila hlavu. Její postava tak učiní v rámci jakéhosi očistného procesu, když se neumí vyrovnat s tím, že nechtěně zabila čtyři nevinné lidi. Herečka ztrátu vlasů označila za osvobozující.
 8. Karen Gillan
  Skotská herečka se svých vlasů zbavila, aby získala roli robotické vesmírné pirátky v kinohitě Guardians of the Galaxy. Ztrátu vlasů si dokonce natočila na video a zveřejnila ji pro fanoušky.
 9. Charlize Theron
  „Velmi to doporučuji. Myslím si, že by to měla udělat každá žena,“ řekla Charlize Theron na margo oholení hlavy, když stála na červeném koberci předávání Oscarů v roce 2015. Ona to udělala pro roli Furiosy ve filmu Mad Max, aby spolu s režisérem vytvořili její specifickou image.
 10. Sigourney Weaver
  Herečka se bez vlasů ukázala ve třetím pokračování kultovní série Vetřelec. Podle jejích slov to postavě Ripleyové, kterou ztvárňovala, dodalo zranitelnější rys.
 11. Kristen Stewart
  Proslavila se dlouhými hnědými vlasy jako Bella zamilovaná do upíra, ale ve skutečném životě je Kristen Stewart odvážnější experimentátorka. Začátkem letošního roku překvapila blond krátkým sestřihem, se kterým se objeví iv připravovaném snímku Underwater. Přestože to její role přímo nevyžadovala, když její režisér tuto možnost navrhl, s radostí svůj styl změnila.
 12. Halsey
  Americká média o ní psala zejména proto, že do hudebního průmyslu vstoupila s delšími namodro zabarvenými vlasy. Postupně přešla k růžové, fialové či šedé, ale později se rozhodla, že jejich zájem přesune zejména na svou hudbu. „Celý letos se v každém článku vzpomínaly moje vlasy. Dívka s modrými vlasy, holka s krátkým sestřihem. A teď je to všechno pryč! Jak dobrý pocit,“ napsala Halsey na Twitter.
 13. Kate Hudson
  Její blond kadeře jsou pryč, ačkoli americká herečka není zrovna známá tím, že by příliš často měnila vzhled svých vlasů. Spekuluje se, že tak učinila pro projekt ve spolupráci se zpěvačkou Siou, zatím však není jisté, zda se jedná o film nebo hudební videoklip.
- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora