- Komerční sdělení -zpravy
- Komerční sdělení-magazín

Jak se obléct během teplých dnů

spot_img

Když se teploty vyšplhají do výšin, je často obtížné najít správný kousek oblečení v šatníku a vyhnout se nadměrnému pocení, pocitu nepohody v nekvalitních materiálech, vzniku skvrn od potu nebo dokonce iritaci zpocené pokožky.

Existuje však několik triků, kterými zmírníte nebo zcela eliminujete negativní vliv vysokých teplot na vaše tělo a vzhled.

Vyhledávejte materiály, které „dýchají“
Nejvhodnějšími látkami ve dnech, kdy teploty stoupají do nekomfortních výšek, jsou bavlna, len nebo džerzej.

Čtěte také:

Boty lepší než sex. Manolo Blahnik přijede vystavovat do Prahy

Jsou to všechno materiály, které pokožku „nezakonzervují“ a poskytují dostatečné větrání. Díky tomu eliminujete na těle pocení.

Oblečení, které je z nich vyrobeno, je zároveň pohodlné a nadměrně se nemačká. Vyhněte se oblečení vyrobenému z polyesteru, nylonu či hedvábí.

I v případě pánů platí, že vhodnou volbou jsou kalhoty z bavlny či lnu, které jsou v současnosti zároveň velmi trendy.

Světlé barvy a odstíny
Teplo slunečních paprsků přímo magicky hypnotizuje černá barva, která jej k sobě přitahuje.

Obléknete-li si během veder černé nebo jiné tmavé oblečení, přivoláte si pocení, nepříjemný zápach těla i pocit nepohodlí.

Volte proto oblečení světlých barev, ideálně bílou, béžovou, pastelové barvy či šedou nebo trendovou žlutou.

Myslete na střih
Efektu větrání dosáhnete, pokud se vyhnete příliš těsnému oblečení, která zabraňuje dýchání pokožky.

Oblékejte se do volnějších střihů, které vám zajistí pohodlí. Pro ženy jsou ideální vzdušné halenky, sukně a šaty „áčkového“ střihu.

Pokud nemusíte, neoblékejte si ve velmi horkém počasí ani topy s rukávy. Mužům usnadní pobyt v vedrech pohodlné tričko nebo polokošile a dobře padnoucí šortky.

Komfort v botách
Tak jako v případě oblečení, i v souvislosti s botami je důležité vybírat správný střih a materiál. Zejména pokud vám to dovolí situace.

Nohy se potí stejně jako zbytek těla a v teple otékají a mnou se o stěny bot. To může vést k puchýřům a nepříjemné bolesti.

Vyhněte se tedy koženým, koženkovým a gumovým botám nebo takovým, které vám na noze správně nesedí.

Ochrana před sluncem
V horku jsou důležité i nejmenší detaily. Nezapomínejte na ochranu očí slunečními brýlemi, v případě, že se chystáte na delší pobyt na slunci nebo jednoduše chcete, dejte si na hlavu pokrývku ve formě klobouku, kšiltovky, případně šátky.

Kromě takové stylové ochrany je důležitý také kvalitní opalovací krém, který před škodlivými slunečními paprsky ochrání pleť.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora