- Komerční sdělení -zpravy
- Komerční sdělení-magazín

Proč kůže potřebuje vodu a co se stane, když jí nemá dostatek?

spot_img

Zdravá pokožka vypovídá hodně o svém majiteli. Pokud je zdravá, pružná a hebká, znamená to, že celý organismus je v pořádku.

Co ale dělat, pokud to není váš případ? Naučíme vás, jak si co nejrychleji pomoci hydratací.

Tak jako je pro tělo nezbytně nutné přijímat tekutiny, tak je pro pokožku nezbytná hydratace.

Čtěte také:

Jak vaše kosmetika ničí planetu a co proti tomu můžete udělat

Díky ní se kůže správně prokrví a je dostatečně vyživená. Dehydrovaná pokožka působí mdle, drsně a často se odlupuje formou šupinek.

Zajděte si na masáž
A to doslova na jakoukoli. Tělové masáže a procedury mají léčivý účinek na celkové prokrvení a uvolnění pokožky, zlepšují lymfatický a krevní oběh.

V kůži jsou umístěny smyslové buňky, nervová zakončení, potní a mazové žlázy, které kvalitní masér dokáže správně stimulovat.

Masáží se vyloučí z mazových žláz tuk, čímž se kůže dobře promastí. Do pokožky se potom lépe vstřebají hydratační přísady z kosmetických produktů.

Pokud jde o masáž obličeje, existují tam body, na které se kosmetička nebo masérka soustředí, aby aktivovala zavodnění pleti. Potom se nanáší na pleť hydratační krém.

Minerální voda ve spreji
K osvěžení ji můžete použít kdykoli během dne, v létě i několikrát denně, klidně i na make-up. Vyberte si vhodnou značku a velikost balení v lékárně nebo v nejbližší prodejně s drogerií.

Pokožku denně promazávejte
Suchou, drsnou a dehydrovanou pokožku je třeba promazávat kvalitními hydratačními přípravky na denní bázi. Vhodná jsou tělová mléka, tělová másla i oleje, nejlépe v přírodní bio kvalitě.

Vynikající hydratační účinky má arganový, olivový a madlový olej a olej z granátového jablka. Na suchou pokožku se doporučuje také šetrné mytí sprchovými gely s mastnější, více krémovou konzistencí, které pomáhají obnovovat horní vrstvy kůže.

Pokožka by však měla udržet vodu nejen na povrchu, ale také v jejích spodních vrstvách. Proto je vhodné používat sprchové gely se sníženou hladinou povrchově aktivních látek, takzvaných detergentů, aby se minimalizovalo poškození kožních lipidů během mytí.

Kyslíková terapie
Kyslík má blahodárné účinky na pleť i na úroveň její hydratace. Obnovuje buňky a zajišťuje jejich dlouhodobou regeneraci. Možností, jak pokožce dopřát kyslík, je několik.

Kosmetičky doporučují krémy s přídavkem O2 a v salonech mají navíc k dispozici speciální přístroje pro kyslíkovou terapii, které pomocí elektrických impulzů aktivují pleťové buňky.

Koncentrovaný kyslík se přitom dodává do střední vrstvy kůže. Výsledek je patrný již po prvním sezení.

Líčení a odličování
Make-up může posloužit nejen jako ochrana před škodlivými vlivy během dne, ale zároveň může pleť vydatně hydratovat. Stačí si vybrat správný přípravek.

Večer je důležité pokožku dobře odlíčit, vyčistit póry a samozřejmě opět ji dobře hydratovat. Odličovací přípravky by proto neměly obsahovat alkohol, který pleť vysušuje.

To platí i pro použití jednorázových odličovacích ubrousků během dovolené. K odlíčení je nejlepší použít šetrná hydratační odličovací mléka a pleťovou vodu bez obsahu alkoholu.

Až na důkladně vyčištěnou pleť naneseme regenerační hydratační krém, sérum nebo olej.

Pitný režim
Dodržování zdravého pitného režimu je pro hydrataci pokožky alfou a omegou. Dlouhodobě nedostatečný příjem tekutin způsobuje předčasné stárnutí v podobě vrásek, které se jen obtížně odstraňují přirozeným způsobem.

Třeba vypít minimálně dva litry čisté vody denně, pokud si chceme udržet pokožku v dobré kondici.

Nedostatek tekutin navíc oslabuje cévní stěnu a způsobuje kuperózu – kožní vadu, která se projevuje vznikem červených žilek.

Zázračné masky
Pleťové masky mají značný vliv na stav pleti a míru její hydratace. Nepovažujte je proto za kosmetický nadstandard, naopak zařaďte je do své běžné péče o pleť.

Kromě běžných hydratačních masek si můžete jednu udělat i doma. Polovinu zralého banánu smíchejte se zakysanou smetanou a lžící olivového oleje. Masku nechte na tváři působit asi patnáct minut, poté ji důkladně omyjte.

Pravidelným používáním pleťových masek, v ideálním případě dvakrát týdně, dochází k redukci jemných linek a vrásek.

Kyselina hyaluronová a pleťový olej
Kyselina hyaluronová je důležitá nejen při zabránění předčasnému stárnutí pleti, ale také pro její hydrataci.

Její hlavní předností je totiž schopnost vázat vodu. Používat pleťové přípravky, které jsou vyrobeny na bázi kyseliny hyaluronové, je dobré zejména s přibývajícími léty, kdy se její přirozené zásoby v organismu ztenčují.

Kromě toho mají vynikající regenerační a hydratační vlastnosti také regenerační pleťové oleje.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora