- Komerční sdělení -zpravy
- Komerční sdělení-magazín

Letušky jako ikony: Čínská letecká společnost se chlubí uniformami

spot_img

Dress code letušek je vždy něčím výjimečný. Letušky jsou symbolem elegance a uhlazenosti as tím souvisí nejen jejich chování, ale také oblečení.

Kdyby se hlasovalo o nejkrásnější uniformy, je možné, že nejnovějším vítězem by se staly letušky a jejich oblečení ze společnosti Hainan Airlines, která létá například iz Prahy.

Módu v této oblasti posunuly aerolinky o úroveň výš. Ve spolupráci s designérem Laurencem Xu vytvořila kolekci oblečení pro pracovníky leteckých společností, která vypadá jako móda z předváděcích mol ve stylu haute couture.

Čtěte také:

Jak vaše kosmetika ničí planetu a co proti tomu můžete udělat

Designové oblečení předvedl také na posledním Pařížském týdnu módy. Jednotlivé kousky oblečení, mezi kterými byly šaty, kabátky, saka i pánské obleky a kabáty, byly inspirovány střihem a stylem čínských tradičních šatů zvaných „cheongsam“.

Takové šaty se v Číně nosívaly zejména jako formální oblečení pro oficiální události. Uniforma tak kombinuje čínskou tradici s moderním vzhledem v západním stylu.

Na oblečení letušek a stewardů objevíte mýtické obrázky, mýtické ptáky, oblaka a pestré vzory.

Jedná se o pátou generaci uniforem společnosti. Hainan Airlines převáží turisty po světě již 24 let a každý rok přichází s novým nápadem, jak cestujícím zpříjemnit let.

V roce 2016 spolupracovala firma s pianistou Lang Langem, který během několika letů zahrál pasažérům na piánce vysoko nad zemí.

Spolupráci s módním návrhářem Laurencem Xu rozjela letecká společnost před dvěma lety. Během tohoto procesu se vybíraly finální modely z více než 1000 barevných designů a stovek doplňků.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora