- Komerční sdělení -zpravy
- Komerční sdělení-magazín

Celebritní britská kosmetička odpovídá na pět otázek o zdravé pleti

spot_img

Klienty Lindy Meredith jsou celebrity z celého světa. Zjišťovali jsme, jaké kosmetické problémy trápí ženy nejčastěji.

Prominentní odbornice na péči o pleť Linda Meredith má salon v Londýně a cestuje po celém světě, aby naučila ženy správně pečovat o pleť, vyrábí také vlastní kosmetiku.

Ve svém salonu Mayfair pracuje se známými ženami jako Pixie Lott, Victoria Beckham, Madonna, Stella McCartney, Kate Moss či Naomi Campbell.

Čtěte také:

Cukrovka je neviditelná.

Letos navštívila i Bratislavu a my jsme se s ní setkali, abychom se zeptali na nejčastější dotazy v souvislosti s péčí o pleť.

Jak získat opravdu krásnou a zdravou pleť?
Nejdůležitější věcí je používat produkty, jejichž základem je voda. Je lepší upřednostnit je před těžkými olejovými přípravky. Absorbují se v pleti velmi rychle a to je dobře, protože pleť se svými dvaceti vrstvami potřebuje hodně „výživy“.

Když pleť krém absorbuje, dává vám signál, že potřebuje další vrstvu, že je „žíznivá“.

Póry jsou velmi malé otvory v pokožce. Husté krémy mají velké molekuly, které do hloubky pleti přecházejí jen stěží, proto potřebujete méně zatěžující, lehké krémy, které dodají pokožce vitamíny a výživné látky, které potřebuje. Esenciální oleje se absorbují rychle, minerální oleje jsou těžší, do pleti se dostanou pomaleji.

Pleťové krémy a jiné produkty, jejichž základem je voda aplikujte na pleť teprve tehdy, když je vaše pleť skutečně dobře vyčištěná. Čištění je důležitější o to víc, pokud nosíte make-up.

Druhým pravidlem je čištění. Ještě stále to mnozí nedělají správně. Nečistoty na pleti a její stav souvisí i se stravou. Jíme-li více tučných a sladkých jídel, pleť produkuje více mazu.

Produkce oleje v pokožce není špatná, tělo se tak stává přirozeným hydratačním přípravkem. Pleť, která neprodukuje maz, se časem stává velmi suchou.

Ten, kdo má problém s mastnou pokožkou, má často problém is černými tečkami. Při čištění v takovém případě více pomáhá gelový čistící přípravek než v tekuté formě. Není třeba používat drahé pleťové krémy, ale základem péče o pleť s jakýmkoli objemem peněženky je pečlivé čištění.

S jakým kosmetickým problémem se u žen v současnosti potýkáte nejčastěji?
Pigmentace. Ne však způsobená sluncem, ale hormonální nerovnováhou. Množství hormonů a chemických látek přijímáme do těla také prostřednictvím stravy. Zvířata jsou krmena antibiotiky, častěji využíváme hormonální antikoncepci.

Řekla bych, že 90 % mých klientek, které mají problém s pigmentací, trpí polycystickými ovariami. Souvisí to pak is nadměrným ochlupením.

Problémem je, že je obtížné se takové pigmentace poté zbavit, protože není způsobena jen slunečními paprsky, ale vychází z těla. Nemluvíme o skvrnách, které přicházejí s vyšším věkem. Pigmentových skvrn se lze zbavit laserem, ale já tuto metodu nemám ráda.

Linda Meredith během ošetřování pleti
Proč je podle vás laser pochybný?
Mě tato technika děsí. Zejména, pokud je nabízena v obyčejných salonech. Nefunguje u každého. Samozřejmě vždy je důležité dát si pozor na to, ke komu na laserový zákrok jdete.

Salon si zakoupí jeden laser, který používá na každém a snaží se jím řešit každý problém – pigmentové skvrny, nedokonalosti pleti, ochlupení – a to je špatné.

Klient si ovšem neumí ověřit, zda je přístroj i specialista spolehlivý a zákrok nelze reklamovat, protože vám bude tvrdit, že se to předtím nikdy nestalo.

Proto je lepší obracet se na odborné lékaře. Výsledky však nejsou zaručeny. Při odstraňování ochlupení mají největší úspěch ti, kdo mají světlejší pleť a tmavé chloupky.

Viděla jsem, jakou dokáže laser nadělat škodu. Někdy se může jednat o permanentní poškození pleti, záleží však na tom, jak je velké. Znala jsem dívku, která šlo do Japonska za doktorem, který jí měl odstranit pihy, ale vrátila se s ještě tmavší pletí.

Další klientka šla pod laser, aby jí specialista zpevnil pokožku. Jenže to je jak se spálit na slunci. Když se spálíte, vaše pokožka je napnutější. A to se děje iv případě laseru. Ale u ní se udál opak. Laser jí odstranil velké množství tuku zpod pokožky a doslova ji vysušil. Její pleť byla suchá a velmi zvrásněná.

To ovšem nikdo nečekal, protože její pleť byla prostě unikátní. Každý člověk je jedinečný, stejně jako jeho pokožka. Když pracuji s klientkami, u každé postupuji jinak a používám jiné kombinace produktů.

A co depilace chloupků voskem?
To bych nedoporučovala. Hrozí popálení pokožky. Když využíváte vosk, studený či horký, strhnutím chloupků strháváte i horní vrstvu pokožky.

Mnoha ženám se na místech, kde se často depilují voskem, vytvářejí pigmentové skvrny. Pokožka ztrácí ochrannou vrstvu a je náchylnější také k působení slunečních paprsků.

Já často využívám k odstraňování chloupků, například na tváři, metodu vytrhávání nití. Můžete jí formovat obočí, vytrhávat chloupky na citlivých místech, ale je lepší obrátit se na odborníka. Svépomocí jde o komplikovanou metodu, i když může vypadat jednoduše.

Pracujete také se známými osobnostmi. Jaké kosmetické problémy řeší oni?
Obecně stejné jako ostatní klientky. Jedna herečka však za mnou dříve přišla a za normálních okolností měla dokonalou pleť. Najednou se však na její tváři v oblasti líc objevily vyrážky a neznala důvod.

Řekla mi, že v Londýně nacvičuje divadelní hru, ve které musí mluvit s americkým přízvukem. Měla kouče, který ji učil, jak těmto stylům mluvit. Změna přízvuku však ovlivňuje dýchání, plíce.

Problémy klientek diagnostikuji iz obličeje. A ona měla vyrážky na tvářích, což je místo, které ovlivňují právě plíce. Tehdy to bylo jasné. Tělo se však adaptuje a problém se vytratí.

Pokud objevíte vyrážku, nechte ji tak, nevytlačujte ji, časem zmizí. Pokud máte přetrvávající problémy, zamyslete se i nad stravou a vynechejte potraviny, které by vám je mohly způsobovat.

Problémy s trávením se odrážejí v části mezi horním rtem a nosem a po jeho bocích, problémy s tenkým střevem zase na čele.

Žijeme šíleným hektickým životem, musíme sledovat, co se děje s naším tělem a obdarovat ho i něčím méně zdravým, ale jen s mírou. Nezblázněte se kvůli jednomu druhu jídla. Své tělo poslouchejte a dejte mu, co potřebuje.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora