- Komerční sdělení -zpravy
- Komerční sdělení-magazín

Co dělat, když vás trápí celulitida

spot_img

Příčiny vzniku
Jednou z hlavních příčin vzniku celulitidy je ženský lymfatický systém, který slouží k odvádění odpadních látek z mezibuněčného prostoru. Dělá to pomocí mezibuněčné tekutiny, která se filtruje v lymfatických uzlinách. Pokud tělo funguje správně, dokáže se účinně zbavovat toxinů a dobře spaluje nadbytečné tuky. Ale pokud je přetíženo toxiny, vzniká celulitida.

Jelikož ženy mají tenčí vrstvu pojivové tkáně, která navíc s přibývajícím věkem slábne, na jejich kůži vznikají hrbolky a jamky, typické pro celulitidu. Její stav zhoršuje například i ženský hormon estrogen, zvláště pokud má převahu nad progesteronem. Kromě toho celulitidu zhoršuje nedostatek pohybu, který postihuje celkově stav lymfatického oběhu.

Na zhoršování ceulitidy se podepisují i ​​poruchy trávení, zejména zácpa, která způsobuje následné hromadění odpadů v těle. Kromě toho ovlivňují vznik a zhoršování celulitidy negativní vlivy z okolí, jako jsou stres, alkohol a cigarety. Svou roli hrají i genetika a přibývající roky, to jsou však faktory, které nedokážeme ovlivnit.

Čtěte také:

Sedm kosmetických přísad pro krásnou pleť v létě

Stadia celulitidy
První stupeň – projevuje se, jsou-li nerovnosti na kůži viditelné na místech, kde stlačíme kůži.

Druhý stupeň – vzniká, jsou-li hrbolky a nerovnosti na kůži viditelné i bez stlačení, projevuje se zejména na vnitřní straně stehen, při napínání svalů nebo sezením na tvrdé podložce.

Třetí stupeň – je patrný vždy a všude, při každém osvětlení a v každé poloze těla.

Čtvrtý stupeň – se projevuje hrubými nerovnostmi na kůži, tyto změny bývají nezvratné. Můžeme je sice trochu zlepšit, ale nikdy se je úplně nezbavíme.

Opatření, která pomáhají
Pravidelný pohyb. Tělo, které se aktivně hýbe alespoň třicet minut denně, má v lepším stavu cévní i lymfatický oběh, tím menší náběh na celulitidu.
Pitný režim. Dbáme-li na přiměřený přísun tekutin vzhledem k hmotnosti a zatížení organismu, děláme tím dobrou službu našemu tělu především zevnitř a omezujeme vznik nevzhledných nerovností na kůži.
Dostatečný přísun antioxidantů a stopových prvků. Jejich nedostatečný přísun stav celulitidy spíše zhoršuje, než zlepšuje, proto hladovkou, kterou chceme zhubnout, ji „nevyléčíme“.
Vyloučení umělých přísad ze stravy. Čím čistší bude naše složení jídelníčku, tím větší šanci máme v boji s celulitidou. Nejlepší je vyloučit vše uměle přibarvované, konzervované a přichucované.
Nanášení kosmetiky proti celulitidě. Krémy a gely proti celulitidě nejlépe zabírají v kombinaci s masáží postižených partií.

Předchozí článek
Další článek
- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora